2235 Вакансии | 225 Резюме | 204 Компаний

Генеральный Директор

Required work experience: from 3 years

Full-time, full day

Position — CEO

International dynamically developing company (Street Ritail)

In connection with the expansion of the business, we are looking for an effective manager to launch a project in the USA.

To date, we have been successfully launched such projects in many countries of the world.

Responsibilities:

  • Organization of the launch of the company’s business in the direction of Street Ritail;
  • Formation of subdivisions of the company for business development and support, departments: development, functioning with suppliers, operation of retail outlets; legal accounting and tax support;
  • Organization of business processes and analysis of all the points necessary for the successful and dynamic

development of the company, approval, licensing;

  • Preparation and introduction of budgeting and control system;
  • Operational planning of the organization’s activities;
  • Proposals for optimizing business start-up processes;
  • Control over ensuring information and economic security of the company;
  • Implementation of existing Policies and Procedures;
  • Personal participation in the opening of the first retail outlets.

Requirements:

  • We are looking first of all for a strong manager and personality;
  • Work experience as a director, lead manager: Street Ritail; FMCG.
  • Higher education;
  • US citizen or resident with permanent residence;
  • Possibility of business trips;
  • Experience in achieving goals that are significant for the company;
  • Experience in team building and building business processes «from scratch»;
  • Focus on results, high efficiency;
  • Knowledge of the Street Ritail network opening and functioning system;
  • Knowledge of the Russian language is encouraged.

Conditions:

  • Performance – salary plus bonuses.
  • Florida — workplace.
  • Social guarantees according to the law.

Требуемый опыт работы: от 3 лет

Полная занятость, полный день

Позиция — директор

Международная, динамично развивающаяся компания (Street Ritail)

В связи с расширением бизнеса, ищет эффективного управленца для запуска проекта в США.

На сегодняшний момент мы удачно запустили проекты во многих странах мира.

Обязанности:

  • Организация запуска бизнеса компании по направлению Street Ritail;
  • Формирование подразделений компании по развитию и сопровождению бизнеса, отделы: развития, закупок, эксплуатации торговых точек; юридическое бухгалтерское и налоговое сопровождение;
  • Организация бизнес-процессов и анализ всех моментов, необходимых для успешного и динамичного развития компании, согласования, лицензирования;
  • Подготовка и внедрение системы бюджетирования и контроля;
  • Операционное планирование деятельности организации;
  • Предложения по оптимизации процессов запуска бизнеса;
  • Контроль обеспечения информационной и экономической безопасности компании;
  • Внедрение существующих Политик и Процедур;
  • Личное участие в открытии первых торговых точек.

Требования:

  • Мы ищем в первую очередь сильного управленца и личность;
  • Опыт работы директором, ведущим менеджером направления Street Ritail; FMCG.
  • Высшее образование;
  • Гражданин США, либо резидент с постоянным местом проживания;
  • Возможность командировок;
  • Опыт достижения значимых для компании целей;
  • Опыт формирования команд и выстраивания бизнес процессов «с нуля»;
  • Нацеленность на результат, высокая работоспособность;
  • Знание системы открытия и работы сети Street Ritail;
  • Знание русского языка приветствуется.

Условия:

  • Оклад плюс бонусы по результатам работы.
  • Место работы штат Флорида.
  • Социальные гарантии в соответствии с законодательством.
ID #4557 Расположение Флорида Тип Полная занятость Должность Генеральный Директор Категория Торговля Тип вакансии
Полная занятость /Месяц

Контакты

Используйте e-mail для связи

Человеческий тест. Введите результат 5+3=?

Thank you! We will get back to you as soon as possible.

Something went wrong, try refreshing and submitting the form again.

Информация

407 Lincoln rd Miami Beach, FL 33160 Facebook Twitter Google+